Masaj Sandalyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
9 Nisan 2020
Semi-Fowler Pozisyonu Nedir?
9 Nisan 2020
Hepsini Göster

Sırt ve kol masajı belli bir duruşun sağlanması gereken bir masaj türüdür. Masaj sandalyesi olarak tanımlanan donanım, bu duruşun sağlanması ve sabitlenmesi için geliştirilmiş özel masaj ekipmanıdır. Masaj yapılan kişinin kas ve eklemlerine kolay erişim şartlarını sağlarken, kişinin konforlu bir şekilde uzun süre rahat edebilmesini de yine bu ekipman sağlar. Tabii bu donanımın standartlarının bu uygulamanın gereksinimlerini sadece durup bakımından sağlaması yeterli değildir. Sırt masajı sırasında belli düzeyde baskı söz konusu olduğundan, yapının güvenli bir şekilde servis vermeye devam edebiliyor olması da gereklidir. Masaj sandalyeleri bu nedenle metal tasarıma sahiptir. Donanımın bağlantı noktalarından, hareketli bileşenleri ve genel yapının bütünüyle sağlam materyalden imal edilmesi bu nedenle büyük öneme sahiptir. Ayrıca bu sandalyeler herkese göre ayarlanabilir olduklarından hareketli bileşenlerinin de nitelikli olması gerekir. Erpomed, tamamı yüksek kalite standartlarında üretilen medikal ekipmanları ile birlikte, masaj sandalyeleri ihtiyaçları noktasında da verimli ve gelişmiş ürünleri sunar.

Masaj Sandalyesi Seçimi

Masaj sandalyesi genel-geçer standartları olan bir üründür. Yani yapı ve görseli itibariyle tüm sandalyeler birbirine benzer. Bu noktada risk faktörü, ürünün görünmeyen kısmında yani inşa standartlarında söz konusu olan kalite standartlarıdır. Bu analizi yapabilmek çok kolay değildir. Örneğin, kullanılan metalin ne kadar mukavemete sahip olduğunu, vidaların ve hareketli parçaların ne kadar sağlam oluğunu görerek anlayabilmek oldukça zordur. Bu noktada güvenilir markaları tercih etmek, elbette öncelik olmalıdır. Erpomed, sektördeki konumu ve uzun yıllara yayılan deneyimi ile size bu güveni vermektedir ki, ürünlerimiz dünya standartlarında niteliklere sahiptir.

Materyal

Masaj sandalyesi materyali metal olarak tercih edilir. Zira belirttiğimiz gibi bu yükü taşıması için oldukça güçlü bir yapıya sahip olmak gerekir. Yalnız elbette metallerin kalınlıkları, dayanıklılıklarını da doğrudan etkiler. Satın alacağınız ürünün ağırlığına bakarak, metalin ne kadar güçlü olduğunu anlayabilirsiniz. Ürünleri kıyaslama yolu ile de bu sonuca ulaşabilirsiniz. Her ne kadar hafif ve taşınabilir ürünler kimilerimiz için tercih sebebi oluyorsa da, bu üründe belli miktarda ağırlık önemlidir.

Masaj sandalyeleri iskeletin yanı sıra, vücut bileşenlerinin temas edeceği noktaların donatılması bakımından da bazı özellikleri taşımak durumundadır. Örneğin; oturma, kol dayama, göğüs dayana, diz dayama ve kafa yaslama temas noktalarında yumuşatıcı yüzeyler bulunmalıdır. Tabii bu donatılar masaj yaptıran kişinin konforunu sağladığı kadar, ürünün uzun süre kullanılır halde kalmasını da sağlayacak niteliklere sah olmak durumundadır. Kullanın sünger kalitesi ve yoğunluğu ile kaplama malzemesinin kalitesi masaj sandalyesi seçimi noktasında değerlendirme kriterlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

Tasarım

Masaj sandalyesi, dünyanın her yerinde hemen aynı tasarıma sahiptir. Bu tasarım, masaj uygulamasının doğasının gereğidir. Ancak her tasarım bilimsel ölçülerle yapılmadığından, bazı fason ürünler dengesiz ve rahatsız olabilir. Bu noktada konu hakkında deneyimi olmayan tüketicilerin atacakları en doğru adım, nitelikli markaları tercih etmek olacaktır. Erpomed ürünleri, %100 doğru ölçeklendirilmiş, dengeli ve nitelikli ürünlerdir ki, bu özellikleri ile çok sayıda profesyonel tarafından tercih edilir. Kişiye özel olarak ayarlanabilir özelliklerinden genel tasarımlarına kadar bütün detaylarında en hassas ölçülerin kullanıldığı donanımlar, profesyonel ihtiyaçlar için en nitelikli çözümlerdir.

Yüksek Standartlı Masaj Sandalyeleri

Erpomed, nitelikli ve yerli üretim ürünleri sunar. Sektördeki ihtiyaçlar dikkate alınarak yapılan ürün geliştirme çalışmaları neticesinde en uygun ürün geliştirilerek sektöre arz edilir. Ayrıca firma vizyonu gereği, müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için yüksek kalite standartları da benimsenir. Yeli üretim ürünlerin en büyük avantajı; üreticinin doğrudan müşteri ile iletişim halinde olabilmesi ve geri bildirimleri ilk elden alabilmesidir. Biz firma olarak, mutlak müşteri memnuniyeti ilkemiz kapsamında, en nitelikli çözümleri müşterilerimize sunuyor ve sektördeki konumumuzu korumak ve yükseltmek için çaba sarf ediyoruz. Sonuç olarak bizden alacağınız masaj sandalyesi ürünleri, beklentilerinizin ilerisinde çözümler olarak size sunuluyor.

Erpomed ürünlerine Türkiye çapında medikal mağazalarından, internet mağazalarından veya doğrudan üretici kanalıyla ulaşabilirsiniz. İhtiyaca uygun, istediğiniz sayıda masaj sandalyesi siparişini vererek kısa zamanda ulaşacağınız ürünler sayesinde, müşterilerinize bizim size sunduğumuz kalite ile doğru orantılı olarak en yüksek standartlarda hizmet sunar, mesleğinizi en iyi koşullarda icra edebiliriniz.